דף הבית >> מאמרים וטיפים >> ככה זה בחיים

ככה זה בחיים. אז זהו שלא !

עבודה זה דבר חשוב מאוד. היא מספקת לנו משכורת ורמת חיים, היא מספקת צרכים כמו שייכות לארגון או לאנשים בו, כשמצליחים אז יש סיפוק ועוד ועוד.
עבודה היא דבר כ"כ מרכזי שלעיתים אנחנו מסדרים את כל יתר הדברים בחיינו בהתאם לעבודה – מי ייקח את הילדים בבוקר ומי יאסוף אותם בצהרים / אחה"צ, מתי אנחנו חוזרים ממקום העבודה ל"עבודה השנייה" – הטיפול בילדים ובבית, האם יש זמן לדאוג לבריאות שלנו או לפעילות בשעות הפנאי (אם נשארו כאלה), מתי אנחנו יוצאים לחופשות ולכמה ימים והאם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לעשות שינויים משמעותיים בחיינו – מעבר דירה או החלפת מקום העבודה.

אנשים רבים, ובניהם כאלה שעובדים או עבדו בארגונים היררכיים תובעניים, רואים את נושא הצורך בשינוי כדבר לא רלוונטי עבורם. שינוי נתפס בעיניהם, בד"כ, כדבר השייך לאחת משתי אפשרויות עיקריות. או שמדובר בעניין נפשי רגשי עמוק הזקוק לתשומת לב - ורובם לא נמצאים במצב הזה, או שגם אם הם מבינים שנדרש שינוי, הוא בסדר גודל גדול מבחינתם ומשמעותו זעזועים בארגון או במשפחה ו"עכשיו זה לא הזמן".

הסיבה האמיתית בעיניי שגורמת לרובינו "להמשיך הלאה" היא שחונכנו, הן בבית והן ע"י הנורמות החברתיות, שרוב הדברים שהוזכרו עד עכשיו הם בסה"כ שגרתיים ו"ככה זה בחיים". אנשים רבים אומרים לעצמם: "כדי להצליח אני חייב/ת לעבוד עד שעות מאוחרות, זו גם התרבות בארגון וסומכים עליי", או "אין לי סבלנות לילדים כי זה מה שקורה אחרי שבאים מיום עבודה קשה לעבודות הבית", "זה סביר שבמצב הזה יהיו קצרים בתקשורת וויכוחים בעבודה / בבית / במשפחה", "איך אני אבקש דבר כזה מהבוס שלי", או "אני אנוח בשבת (או חס וחלילה בקבר)" ועוד משפטי "אין ברירה" רבים והגיוניים.

הרשו לי לחדש לכם. אכן, סיטואציות כאלו ימשיכו להיות חלק מהחיים שלנו. יחד עם זאת, אנשים שידעו להגדיר שהם שרוצים לחוות סיטואציות כאלה ואחרות באופן שונה, הצליחו לעשות זאת ויחסית בקלות. כמעט כולנו ממוקדים בהגדרת מטרות, יעדים ובביצוע משימות במקום העבודה. מעט מדיי עוצרים להגדיר לעצמם מטרות, יעדים ואופן מימושם במשפחה ובנוגע לעצמם.

הדבר המדהים הוא שממש פשוט ואפשרי להרגיש אחרת, אפשר למצוא ערנות ושמחה כשנמצאים עם הילדים כשחוזרים מהעבודה, אפשר לחוות תקשורת אחרת עם בוס, קולגה, בן/ת זוג וקרובי משפחה, אפשר לשנות הרגלים ישנים, אפשר למצוא את המשאבים והזמן לפעילות פנאי וכל דבר אחר שקשור בעשייה ובחוויות היום יומיות שלנו. רק צריך לרצות את זה מספיק בכדי לעשות עם זה משהו.

הדבר נכון שבעתיים למי שנמצא בין עבודות או בתקופה של מעבר ושינוי. זו הזדמנות פז לעצור ולהגדיר לעצמנו מה אנחנו רוצים לעשות ואיך אנחנו רוצים לחוות את זה.

אני מזמין אתכם לעצור ולחוות שינוי באמצעות אימון אישי. אימון אישי-עסקי, כך תוכלו להיות המובילים את השינוי בחייכם ואכן תרגישו שינוי. תוכלו להנות מכלים יישומיים, בתהליך קצר יחסית, אשר יסייעו לכם להעביר את השליטה על השינוי אותו אתם בוחרים לעשות לידיכם, באמצעות טכניקות המותאמות באופן אישי לכל אחת ואחד.
בהצלחה.
עמי ויסברג בהרצאה
עמי ויסברג בהרצאה
 

לקביעת פגישת היכרות 

תנו לעצמכם שעה במתנה
בואו לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות
כל הזכויות שמורות לעמי ויסברג 2018 ©  |  עיצוב אתר: Atar2b
©