דף הבית >> מאמרים וטיפים >> תחושת השפע
 

תחושת השפע כמפתח להצלחה עסקית

אני מלווה בעלות ובעלי עסק רבים, יש נושא אחד מרתק שאני אוהב לעסוק בו כאשר אנו מדברים ומתאמנים על עולם המכירות והשיווק.

בעיני קיימות שתי תחושות מרכזיות המאפיינות התנהלות של בעלי עסקים.

תחושת החוסר

תחושת החוסר באה לידי ביטוי בפחד לאבד לקוח. היא מביאה אותנו להימנע משיתוף פעולה (אמיתי וכנה) כי אולי "אפסיד לקוח" לטובת קולגה/מתחרה.

תחושת החוסר משפיעה על התמחור וגורמת לעתים לאבד מכרזים והצעות מחיר- אני מתמחר מאוד גבוה או מאוד נמוך כי אם אני מפסיד אותו- הלך עליי, המתחרה יקח.

תחושת החוסר מביאה אותנו לפעול לא נכון בתהליכי השיווק ולהיות אגרסיביים בתהליכי המכירה. מרבית הסיבות הן מבחינתי מנטליות, הקשורות לאישיות של האדם, אך יש גם גורמים חיצוניים שגורמים לנו להתנהג ככה.

חברות הענק במשך פועלות שונה בעולם של תחרות. בדיוק מתחושת החוסר. הן משקיעות הון עתק בשיווק ופרסום מאוד אגרסיביים ומתוחכמים כי חברות אלו הן מערכות מורכבות מאוד הנשענות על תחזיות תזרים הכנסות שאם הוא בפער להוצאות (שכר, תפעול,ייצור, רגולציה ועוד) הן מפסידות. בעסקים בינוניים וקטנים ניתן להתנהל קצת שונה.

לא ארחיב בנושא אך אתן דוגמה. בעל מסעדה יודע היטב שמה שיחזיר לקוח, גם אם יש ברחוב עוד חמש מסעדות, זה לא רק המחיר. זו בעיקר חווית השירות, איכות המזון, ניקיון ועוד מרכיבים.
אמנם, בשוק הם צועקים לנו חזק לבוא רק אליהם אך האמת היא שכולם מתפרנסים היטב...זו רק תרבות מסחר הנכונה לשווקים.

תחושת השפע

תחושת השפע היא מנוע הצמיחה האמיתית, הגישה המרכזית היא כי יש מספיק לכולם, יש לקוחות שיבואו אליי ויש שילחו לאחר, זה בסדר.

אני חייב להיות הכי טוב בתחומי, הכי אטרקטיבי, מקצועי ועוד. אך לא כולם חייבים לקחת את השירות רק ממני, אם אדע לשחרר את זה, אצמח.

זה לא אומר שאתפשר בתמחור, זה לא אומר שאוותר בקלות על לקוח שאני חושב שאני יכול לעזור לו. זה אומר שאיני פוחד לאבד לקוח, אני מאמין בעצמי, באיכות המוצר/שירות שלי ופועל נכון, הגון ומקצועי על-מנת להגיע לעוד לקוחות.
 
עולם הנטוורקינג, המוכר לבעלות ובעלי העסקים, מתנהל בדיוק לפי הקוד הזה, קוד השפע. רק אדם שבא משפע, יוכל לשתף פעולה, יוכל לפרגן ולהפנות לאחרים, לא ייתן שירות בדברים שאין לו יתרון יחסי ועוד. החי בתחושת החוסר "יחזיק" אצלו גם לקוחות פוטנציאלים (לידים) שאינו יכול או רוצה לתת להם מענה אך הוא טרוד יותר מהמשמעות שהם ילכו למישהו אחר
 
הבא משפע, יחווה שפע, הבא מחוסר לעולם לא יהיה מרוצה ושלם

 

לקביעת פגישת היכרות 

תנו לעצמכם שעה במתנה
בואו לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות
כל הזכויות שמורות לעמי ויסברג 2018 ©  |  עיצוב אתר: Atar2b
©