אימון עסקי - דחיינות בעסק

לנהל ולהפעיל עסק כלשהו הוא אתגר מעניין ביותר. יש בנינו שמגיעים לתחום מתוך רצון להגשים חלום, יש כאלה הממשיכים עסק משפחתי, יש שעולם העסקים קסם להם ויש כאלה שזהו מקומם היחיד, זו האהבה שלהם, זו המסוגלות שלהם והם גם טובים בזה.

להיות עצמאי, להיות בעל עסק זה אומר המון אחריות אישית, מחויבות גדולה, שליטה בתחומים שאין לנו בהם ידע מספיק בהכרח, כמו כספים, מיסוי, שיווק, מכירות, ייצור, מלאים, עבודת צוות והנעת עובדים.

בכדי לקיים עסק בצורה תקינה, אפקטיבית ורווחית אנו נדרשים לעיתים לעזרה מקצועית. רואה חשבון ויועץ מס המלווים את ההיבט הפיננסי, לעיתים מסתייעים ביועץ עסקי המתמחה בבניית תוכנית עסקית מדידה עם יעדים כספיים ברורים. יש הנעזרים באנשי שיווק ומכירות, הן בתוך העסק והן במדיה השונה בדגש על הרשתות החברתיות והפרסום הדיגיטלי-אינטרנטי.

למרות השונות בין בתי העסק השונים (מסחר, פנאי ובילויים, מזון, תחזוקה, שירותי תיקונים, אומנים ויוצרים, מטפלים, הלבשה, היי-טק ועוד) קיים מכנה משותף מאוד רחב לכל אלה – בראש כולם עומד אדם, לעיתים לבד ונדרש להוביל את העסק הזה לצמיחה והתפתחות וליישם את כל העצות שקיבל, או לא קיבל.

האימון העסקי נועד לשפר את המסוגלות ולהעלות את הכושר מנטאלי של בעל ובעלת העסק להוציא לפעול את תוכניותיו ולהגשים את חלומותיו. העלאת כושר מנטאלי זה אומר קבלת כלים המאפשרים לך לקבל החלטות, לנוע קדימה, להוביל אחרים, לדעת להחליט נכון ברגע הנכון מתוך שיקול דעת ושימוש בכלים יישומיים ולא ע"ב הרגש בלבד.

האימון העסקי מתמקד באדם שבעסק.

דוגמאות למסלולי אימון:

 
אימון לבעלי עסקים קטנים (ללא עובדים או עד 10 עובדים): 
  • פגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות: מטרתה לאפשר לכם להכיר אותי ואת תפיסת האימון שלי, להכיר אתכם ואת הצרכים שלכם ולבחון מה נכון לעשות.
  • תהליך אימון בן 8 מפגשים: בתהליך זה בעל/ת העסק קובעים את מטרת האימון עפ"י הצרכים והרצונות של כל אחת ואחד. אייך יודעים מה לבחור? אני עוזר לבעל/ת העסק לזהות את הפער בין הרצוי למצוי ומשם להגדיר את מטרת האימון.
  • פגישת מיקוד: פגישה אחת בת שעה וחצי עד שעתיים בה יתבצע מיפוי וינתנו כלים ופתרונות כבר בסופה 
אימון לבעלי עסקים המעסיקים מעל 10 עובדים:
  • בראשית תהליך האימון נבצע יחד אבחון לעסק. אבצע ניתוח של התהליכים הקיימים ויחד נגדיר כיצד נכון לקדם את העסק.
  • גם כאן, בעל/ת העסק קובע/ת את מטרת האימון. האם רוצים להתאמן באופן אישי, ללא מעורבות (וללא ידיעת) העובדים, האם זה תהליך בו גם העובדים יקבלו הכוונה ביחס ליעדים של בעל העסק או תהליך מדורג כלומר בהתחלה נעבוד לבד ואח"כ, לשיקול בעל העסק, נשלב את העובדים.
פיתוח מנהלים בחברות וארגונים
  • ליווי אישי של בעלי תפקידים - מנכ"ל, סמנכ"ל, מנהל אגפים, מחלקות וכדו'.
  • ליווי בעלי תפקידים שנבחרו ע"י הנהלת החברה כיעד לפיתוח אישי והשקעה בהון האנושי.
  • ביצוע תהליכי אבחון בחברה/ארגון והגשת דו"ח הכולל המלצות ליישום
  • העצמת עובדים :סדנת סגנונות תקשורת, סדנת בקרות בארגון, סדנת ניהול זמן ועוד.
​אז מה חדש? , לא הכל חדש, חלק אתם מכירים. החדשנות, הבשורה, התנופה הגדולה מתרחשת תו"כ התהליך בו מקבל/ת בעל/ת העסק תמונת מצב אמיתית על העסק ולאחריה נבחרים כלים יישומיים לניהול וקבלת החלטות, מוגדרים יעדים כספיים ויעדים נוספים ונבנית תוכנית הצלחה לעסק.

למי אימון זה מיועד:
לרוצים להקים עסק או שכבר החלו בהקמתו
לעסק הקיים שנים והוא "חי" אבל לא צומח
לבעלי עסקים שנמאס להם מעצות של אחרים והם רוצים לממש את כל העצות שקיבלו

 
אימון עסקי - עמי ויסברג
עמי ויסברג בהרצאה

 

לקביעת פגישת היכרות 

תנו לעצמכם שעה במתנה
בואו לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות
כל הזכויות שמורות לעמי ויסברג 2018 ©  |  עיצוב אתר: Atar2b
©