דף הבית >> תחומי האימון >> פרישה וקריירה שניה,

שינוי תעסוקתי וקריירה שניה - ליווי בתהליך הפרישה

לעבוד הוא צורך קיומי של האדם. העבודה היא מקור פרנסה, מקום להתפתחות אישית ומקצועית, מקום להגשים בו חלומות, מקום לפנטזיות.
לעיתים זה רק מקור פרנסה, סתם מקום עבודה. באים, עושים מה שאומרים ובסוף החודש מקבלים שכר. השכר הוא אמצעי קיום ראשון במעלה לרוב המוחלט של בני האדם. באמצעות השכר ניתן לרכוש בריאות, השכלה,רכוש, מקצוע, פנאי ועוד.

לעיתים אנחנו עובדים במקום מסוים מספר שנים אך משהו שם לא נקי, משהו בפנים אומר אני רוצה לעשות משהו אחר. יש לי חלום שלא הגשמתי והוא ממש רחוק מהעבודה שאני עוסק/ת בה כיום.

חלק אחר באוכלוסיה מגיע לגיל פרישה ממקום עבודתו. המגזר הציבורי, החברות הגדולות ויתר הפורשים עפ"י חוק. היות ותוחלת החיים עולה כל הזמן, בקפיצות גדולות, עולה אחוז היוצאים לפרק עבודה נוסף – קריירה שנייה – הסיבות לכך רבות: אנשים בריאים וחזקים גם באמצע שנות השישים לחייהם (והפורשים בגיל צעיר יותר במיוחד), המצב הכלכלי שאינו מאפשר להישען רק על גמלת הפנסיה (יוקר המחיה), הרצון להיות בתעסוקה, לא להשתעמם ועוד.

תהליך האימון האישי והקבוצתי אותו אני מעביר מסייע לאנשים לבחור נכון. מחזק את הביטחון העצמי, מקנה כלים לקבלת החלטות ופותח בפני האדם הזדמנויות רבות שלא הכיר בעצמו. המסוגלות שלנו היא "מד הכושר" שלנו. שיפור המסוגלות לעשות דברים/להחליט הוא שיפור בכושר המנטאלי שלנו ומשם הדרך להצלחה קצרה יותר ויציבה יותר. בכך אני עוסק.
אני מציע שלושה אימונים מרכזיים:
  1. אימון אישי – ליווי אישי בן 8 מפגשים לכל אחת ואחד הרוצים לשנות קריירה או רוצים להיערך לפרישה בצורה נכונה ובטוחה.
  2. הנחייה קבוצתית – אימון קבוצתי בן 5 מפגשים למי שסוכם לפרישה ע"י מקום העבודה (ניתן להרחיב ל10 מפגשים בהתאם לדרישת המעסיק).
  3. הרצאות ייעודיות למקומות עבודה ומעגלים חברתיים – הרצאה בת שעתיים בה מקבלים מספר תובנות וכלים כצידה לדרך.
בין לקוחותי:
משרד ראש הממשלה
הטכניון
חברות פרטיות

 
 

לקביעת פגישת היכרות 

תנו לעצמכם שעה במתנה
בואו לפגישת היכרות ללא עלות וללא התחייבות
כל הזכויות שמורות לעמי ויסברג 2018 ©  |  עיצוב אתר: Atar2b
©